Naviterier je speciální navigace, která pomáhá nevidomým lidem samostatně zvládnout těžké situace jako překonat rušnou křižovatku, najít nejlepší pěší trasu nebo se zorientovat poslepu na chodníku. Aplikace umožňuje zrakově nevidomým samostatnou mobilitu a zlepšuje jejich přístup k infrastruktuře, službám a sociálnímu životu ve městě.

Do akcelerace vstoupili před rokem a půl. Jejich cílem bylo nastartovat prodej a marketing, ukotvit vztahy s partnery i uvnitř týmu, připravit funkční business model a zvýšit své odborné kompetence.

Během akcelerace připravili ochranu značky Naviterier a v dubnu 2018 oficiálně spustili aplikaci. Dále vyjasnili komunikační strategii a oslovili několik investorů. Na základě jejich zpětné vazby vylepšovali business model a komunikaci. Za úspěšnou považují i mediální expozici projektu. Reportáže o Naviterieru se objevili na iDnes.cz, v Českém rozhlasu a na TV Nova. „Za to všechno patří velký dík našim mentorům Christophe Beaujard, Kamilovi Pošvicovi, garantce Anetě Zápotocké a nespočtu expertů, kteří nám v akceleraci pomáhali” říká Zdeněk Míkovec jeden ze zakladatelů aplikace.

Nakonec se jim však nepodařilo dosáhnout vytyčené finanční nezávislosti a získali pouze 1/12 plánovaných uživatelů. V současné chvíli analyzují možné příčiny a věří, že aplikace Naviterier se nakonec stane součástí života většiny nevidomých a tím se zvýší kvalita jejich života.

Děkujeme projektu Naviterier za rok a půl tvrdé práce a držíme palce do budoucna.


Do Edisonu už žádné projekty nepříjímáme, pokud ale hledáte pomoc s rozvojem vašeho projektu, neváhejte nám napsat na akcelerace@impacthub.cz a společně to vymyslíme!